Atrakcje Czorsztyn – co koniecznie zwiedzić?

po godzinachLeave a Comment on Atrakcje Czorsztyn – co koniecznie zwiedzić?

Atrakcje Czorsztyn – co koniecznie zwiedzić?

Każda miejscowość szanująca się w średniowieczu musiała posiadać warownię, która umożliwiała obronę terenów przed sąsiadami oraz także przed bandytami, zdecydowanie trudniejszymi do uchwycenia niż w obecnych czasach.

Zamek jest przepiękny

Jeśli wybieramy się na weekend czy też na dłuższy wyjazd do Czorsztyna, to powinieneś poznać atrakcje Czorsztyn, które szczególnie są godne polecenia. Taką atrakcją niewątpliwie jest zamek w Czorsztynie.

W Czorsztynie, na jednym ze wzgórz, które otaczają miasto znajdowała się wręcz idealna lokalizacja do wzniesienia zamku. W lokalizacji tej została wzniesiona kamienna konstrukcja. Stanowiła ona budowlę bardzo nietypową. Wszystkie inne w tamtych czasach były budowane z drewna. Lokalizacja zamku pozwalała tak naprawdę doglądać całej okolicy, która w czasach powstawania twierdzy zalana była wodą w stopniu nieporównywalnie mniejszym.

Obecnie możemy zwiedzać przepiękne ruiny zamku. Są one naprawdę okazała. Dobra wiadomość jest taka, że na zwiedzanie zamku wybrać się można przez cały rok, chociaż poza turystycznym sezonem godziny otwarcia obiektu w pełni zabezpieczonego są niezwykle ograniczone.

Każdy z elementów tejże twierdzy jest dokładnie opisany tabliczkami, przy których się znajdują także informacje, które dotyczą życia w zamku średniowiecznym oraz funkcji dokładnych każdego elementu warowni. Co ciekawe, w sklepie z pamiątkami nawet możemy sobie wybić medal spersonalizowany, który upamiętnia odwiedziny zamku.

Wybierz odpowiedni nocleg

Czorsztyn jest tak uroczy, że na pewno jeden dzień w tym urokliwym miejscu nie wystarczy. Zostańmy na nieco dłużej. Poszukajmy odpowiedniego noclegu. Atrakcyjnych noclegów w tym miejscu również nie brakuje. Wystarczy dokonać rezerwacji na pensjonat-szarotka.pl

Będziemy oczarowani samym miejscem, jak i także bardzo atrakcyjną lokalizacją. Co jak co, ale gwarantuję, że w miejscu tym będziemy odpoczywać i to nieraz. Jest to miejsce, do którego się wraca. Miejsce to jest dostosowane nie tylko dla par, ale także dla całych rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top