Co zalicza się do usług CNC?

firmyLeave a Comment on Co zalicza się do usług CNC?

Co zalicza się do usług CNC?

W produkcyjnych firmach oraz w firmach przemysłowych zauważamy tendencję racjonalizacji procesów. Wytwarza się produkty precyzyjne dbając przy tym także o minimalizację samych kosztów produkcji oraz wykorzystywanie ekonomicznej oraz efektywnej metody. Są to usługi CNC, które nazywane są także obróbką skrawaniem.

Rozwinięta technologia CNC

Ogólnie rzecz biorąc technologia CNC zapewnia bardzo wysoką dokładność jeśli chodzi o kształt oraz wymiar. Co więcej także zależnie od typu obrabiarki – bardzo niewielką chropowatość powierzchni. Dzięki temu, obróbka tego typu odnajduje się doskonale w przemyśle, który wytwarza elementy precyzyjnie oraz bardzo dokładnie. W ramach usług CNC wyróżniamy oczywiście frezowanie oraz wycinanie. Nieco więcej szczegółów poznamy na stronie wycinamy.to

Jak działa obróbka CNC?

Termin CNC pochodzi od wyrażenia anglojęzycznego – Computerized Numerical Control. Termin ten oznacza sterowanie komputerowe numerycznymi urządzeniami. Obróbkę CNC stosuje się najczęściej w frezarkach oraz w tokarkach. Sam proces produkcji elementu dzieli się dokładnie na trzy etapy. Chodzi o projektowanie komputerowe, przetwarzanie projektu oraz także wykonanie danego elementu. To właśnie podczas kroku ostatniego ma miejsce oczywiście obróbka CNC.

Cechuje ją precyzja, wydajność, jak i także stosunkowo wysoka dokładność. Oczywiście to wszystko jest uzależnione od samej klasy obrabiarek CNC, skrawających narzędzi oraz doboru odpowiedniego parametrów obróbki. Już w fazie wczesnej programowania maszyny CNC, bierzemy pod uwagę takie czynniki jak chociażby rodzaj materiały obrabianego, dostępne skrawające narzędzia czy też możliwości techniczne obrabiarki. W ten sposób wprowadzane do tokarki czy też frezarki CNC dane zapamiętywane są, dzięki czemu sama produkcja detali kolejnych z tejże samej serii przebiega znacznie szybciej oraz nie wymaga kompletnie żadnych przerw.

Proces sam w sobie może wydawać się nieco skomplikowany dla osób z zewnątrz i nieznających branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top