Na czym polega leczenie narkomanii?

zdrowieLeave a Comment on Na czym polega leczenie narkomanii?

Na czym polega leczenie narkomanii?

Ośrodek terapii osrodek-terapii.com posiada długoletnie doświadczenie w leczeniu narkomanii. Nie tylko zapewnia detoks narkotykowy, fachową diagnozę oraz także wsparcie psychologiczne dla osób uzależnionych czy też terapię odwykową. Wszystkie osoby, które podejrzewają u siebie narkotykowe uzależnienie lub też u kogoś bliskiego powinny zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami.

Od czego zacząć w leczeniu narkomanii

Krokiem milowym jeśli chodzi o leczenie narkomanii jest oczywiście momenty, w którym uzależniona osoba przyzna się, że jest chora i rzeczywiście potrzebuje pomocy. Im zostanie wcześniej postawiona diagnoza oraz wcześnie rozpocznie się leczenie, tym dana terapia jest znacznie skuteczniejsza.

Najlepsze metody leczenia narkomanii

Leczenie narkomanii zawsze dostosowane musi być do pacjenta konkretnego – zażywanych substancji, stopnia zaawansowania uzależnienia oraz także wyniszczenia przez toksyny organizmu. W narkotykowej terapii stosuje się leczenie krótkoterminowe, średnioterminowe oraz także długoterminowe.

Leczenie krótkoterminowe podejmują szpitalne oddziały oraz także kliniki psychiatryczne. Terapia to połączenie farmakologicznego leczenia oraz psychologicznych konsultacji oraz trwa od sześciu do ośmiu tygodni. Pacjentom najczęściej zaleca się terapię dalszą już w ambulatoryjnych warunkach.

Leczenie średnioterminowe trwa osiem tygodni, a leczenie długoterminowe to nawet dwa lata. Tyle trwa poszczególne leczenie przez ośrodki specjalistyczne terapii uzależnień. Terapia ta jest połączeniem detoksu z przeróżnymi formami pracy z terapeutą oraz także zajęć grupowych.

Między innymi w leczeniu narkomanii stosuje się: model społeczności terapeutycznych, terapię poznawczo-behawioralną, substytucyjną terapię czy też model Minnesota.

Najtrudniejszy jest na pewno pierwszy krok. Sama terapia nie jest jednak taka prosta. Należy być dobrej myśli. Nieocenione jest wsparcie najbliższych podczas leczenia. Najgorzej jak osoba uzależniona zostaje sama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top